Якщо людина бажає зробити свій внесок у захист довкілля, перед нею є безліч можливостей.
Все частіше від екоактивістів часто можна почути про необхідність утилізації батарейок. В чому проблема?
«Зараз в Україні збирається приблизно 1% батарейок. Інші 99% безконтрольно потраплять у природу, де вони розкладаються та забруднюють ґрунт важкими металами. Через підземні води токсичні речовини розповсюджуються на довгі кілометри та забруднюють землю, в якій ми вирощуємо їжу, а значить отруюють і нас самих», – йдеться на сайті всеукраїнського соціального проекту «Батарейки, здавайтеся!».
Білоцерківською міською радою 31 липня було розпочато пілотний проект зі встановлення контейнеру для збору люмінесцентних ламп та батарейок. У рамках даного проекту біля приміщення філії ЖЕКу №6, що за адресою Торгова площа, 11, було встановлено перший спеціальний контейнер для збору батарейок, люмінесцентних ламп, які працюють на парах ртуті, а також енергозберігаючих ламп.
КУ БМР «Територіальний центр надання соціальних послуг» також долучився до проблем захисту довкілля та встановив «контейнер», куди наші клієнти зможуть утилізувати використані батарейки. Відвідувачі центру підхопили дану ініціативу та вже почали користуватися контейнером.
Одним з найпростіших способів допомогти природі також є відмова від пластикових пакетів. Щоб вирішити проблему, достатньо просто мати власні торбини, які людина використовуватиме багаторазово. Ми йдемо в ногу з часом! В територіальному центрі на факультеті «Золоті ручки» клієнтка центру Тетяна Сіроштан проведе майстер-клас по шиттю екоторбинок.
Майбутнє екології значно залежить від кожного, і чим швидше людина почне робити «маленьки кроки» у допомозі природі, тим більше шансів буде створити для людства гідне довкілля, в якому можна буде розвиватися та насолоджуватися життям.