Знання іноземних мов – це ключ до успіху в сучасному світі. Людина, яка володіє мовами, – різнобічно розвинута особистість. Стара приказка говорить: «Скільки мов ти знаєш, стільки раз ти людина». Адже, кожна мова – це ключ, який відкриває двері до чогось нового.
Англійська мова – це офіційна мова міжнародного бізнесу та торгівлі, Інтернету і техніки, науки і мистецтв. 80% ділового мовного простору займає саме вона. Більше 1.5 мільярда людей у світі розмовляють англійською мовою, ще стільки ж її вивчають. Володіння англійською мовою – вже необхідність.
Вивчення іноземної мови – справа нелегка, тут потрібен серйозний стимул. Що стимулює наших клієнтів до вивчення іноземних мов? Чи планують вони застосовувати ці знання? А головне, що означають для них ці знання: вони є ознакою престижу чи необхідністю сьогодення? Наші студенти Університету ІІІ віку вважають, що знання іноземних мов у будь-якому випадку знадобиться їм у житті. Навіть, ми вже маємо власні історії… Ось одна з них. Наша клієнтка один раз в тиждень працювала в престижному київському кафе прибиральником. Саме в її зміну був санітарний день, про що сповіщала табличка українською мовою на вхідних дверях. Для іноземців, які хотіли поїсти було не зрозуміло що це. З усього персоналу закладу, лише наша студентка золотого віку, змогла порозумітися з гостями англійською. Це наочний приклад володіння іноземними мовами у повсякденному житті, а саме: можливість спілкуватися з іноземцями. Заняття на факультеті «Англійська філологія», які відвідують 45 студентів, проводить завідувач відділення денного перебування Марина Пахолюк.
Німецька мова – це мова техніки і фінансів. Німецька мова є рідною для 75 мільйонів людей в Німеччині та ще 20 мільйонів людей у всьому світі. За останні п’ять років попит на неї значно виріс. Заняття з німецької мови в територіальному центрі для 15 студентів проводить наша клієнтка, яка стала ще й волонтером, викладач з великим стажем Алла Грєбєннік.
Ви здивуєтеся, наскільки простим виявиться спілкування польською з носіями мови. Адже, слов’янські країни схожі між собою менталітетом і манерою спілкування. Наші клієнти з задоволенням займаються на факультеті польської мови, де викладає волонтер центру, викладач Центру польської культури та освіти Наталя Петрушко. Заняття відвідують 15 студентів університету.
З листопада 2019 року в територіальному центрі розпочалося викладання української мови, вивчати яку забажала велика кількість клієнтів. Викладач-волонтер, Тетяна Котляр, вчитель української мови та літератури з багаторічним досвідом. Знати українську мову необхідно, бо кожен українець, який поважає себе, свій народ та Батьківщину повинен розмовляти українською. Українська мова – це багатство нації, її історія, це те, що об`єднує людей, різних за своїми ідеалами та цінностями. Як «без верби і калини нема України», так само і без української мови немає українського народу, а відповідно і держави.
Добробут кожної сім’ї чи людини безпосередньо залежить від добробуту держави. Не обов’язково, щоб цей добробут був матеріальним, іноді досить просто говорити українською, розвивати українське, бути українським…
Вивчення будь-якої іноземної мови розкриває перед нами нові можливості, робить багатшим наш духовний світ. Іноземні мови покращують якість нашого життя у всіх її сферах.