Шановні клієнти територіального центру!
Внаслідок того, що люди віком за 50 років несуть найбільші ризики, зокрема, в першу чергу, це особи з ослабленим імунітетом, хронічними захворюваннями серцево-судинної системи, легеневими хворобами та цукровим діабетом, територіальний центр скасовує заняття всіх гуртків на термін до 03.04.2020 року включно. Відновлення навчань буде залежати від загально-епідемічної ситуації в країні.
Просимо ретельно самостійно моніторити власний стан здоров’я та при виникненні симптомів респіраторних хвороб або температури понад 37,3 С ви повинні самоізолювати себе. Також просимо уважно прочитати інформацію наведену нижче.
УВАГА!!!
Департаментом охорони здоров’я КОДА створено “Гарячу лінію” для отримання інформації про коронавірус чи допомогу при підозрі на COVID-19. Дзвінки приймаються лікарем-консультантом за телефоном:
Госпіталізація дорослого населення Київської області з підозрою на коронавірусну інфекцію відбувається у м. Біла Церква, діти госпіталізуються у м. Боярка (Інфекційне відділення КНП КОР “Київська обласна дитяча лікарня”).
Враховуючи масовість захворювання, легкість передачі інфекції у період підвищення захворюваності на ГРВІ необхідно більш ретельно проводити профілактичні заходи, до яких безумовно входить дезінфекція рук (дивіться відео https://www.youtube.com/watch?v=fQ_Vt4BoSjg) різноманітних поверхонь, дверних ручок, місць громадського харчування та побутового обслуговування населення, громадського транспорту тощо.
Руки завжди треба мити перед їжею, після спілкування з хворим та після того, як сходили до туалету. Витирати краще рушником, а не сушити в сушарці, бо вона розносить бактерії. Перевагу краще віддавати бактерицидному рідкому милу.
При відсутності умов для миття рук для дезінфекції ефективно використовувати антисептики, у тому числі такі, які мають пролонгований терміном дії та певний час захищають шкіру рук від хвороботворних мікроорганізмів, а саме: «Тонік «Біоцид плюс» – 6 год, «БактериоСол S» – 3 год., «БіоЛонг – шкірний антисептик» – 5 год., «Брилліант руки 2» – 3 год., «Сенсіва U» – 3 год). Антисептики та дезінфекційні засоби можна придбати в аптеках, у тому числі в дрібній зручній до застосування розфасовці. На всі засоби треба мати документи, що підтверджують їх дозвіл для застосування.
Для дезінфекції рук можна використовувати будь-який спиртовмісний дезінфікуючий засіб, а для дезінфекції поверхонь як спиртовмісні так і хлорвмісні засоби.
Загальна інформація про захворювання
Коронавірусна інфекційна хвороба COVID-19 була вперше виявлена в місті Ухань провінції Хубей Китайської народної республіки в грудні 2019 року.
Станом на 2 березня 2020 року в світі зафіксовано понад 89 000 випадків в 67 країнах, в тому числі в країнах, що мають спільний державний кордон з Україною – Білорусі, Румунії та Російській Федерації.
Вірус передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом при тісному контакті. При кашлі чи чханні, а також при простому видиху людина виділяє непомітні краплі, більшість з яких осідають на поверхнях, які оточують наші робочі місця, місця спільного користування, такі як робочі столи, кухонні поверхні та посуд, телефони та клавіатури комп’ютерів. Якщо в цей момент інша людина знаходиться в на дистанції 1 метр від хворого на COVID-19, вона може вдихнути інфікований матеріал або він може осісти безпосередньо на слизову оболонку рота, очей чи носа, чи просто бути перенесеним до слизової мимовільним рухом чи дотиком до обличчя, які ми несвідомо робимо до 30 разів на годину.
Більшість осіб, що захворіли на COVID-19, мають симптоми, такі як підвищення температури тіла, ломота в тілі, кашель та швидко одужують.
Основні профілактичні індивідуальні заходи
- гігієна рук – часте миття з рідким милом або обробка спиртовмісними антисептиками (не рідше ніж раз на 3 години) та після кожного контакту з тваринами, відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, перед приготуванням їжі, тощо;
- гігієна кашлю – прикриття роту та носа при кашлі та чханні зігнутою рукою в лікті або одноразовою серветкою, яку необхідно знешкоджувати відразу після використання;
- утримайтеся від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тілі, або збереження обов’язкової дистанції та обмеження часу при контакті (не менше 1 метра);
- утримайтеся від дотиків обличчя руками;
- у разі виникнення симптомів захворювання, таких як лихоманка, кашель, ломота в тілі тощо, слід залишитися вдома та утриматись від відвідування місць скупчень людей;
- використовуйте медичні маски лише за наявності респіраторних симптомів, перелічених вище, замінюйте її кожні 3 години або негайно після забруднення. Відразу знешкодьте маску та помийте руки з милом або обробіть їх спиртовмісним антисептиком;
- проведіть роз’яснювальну роботу з близькими та знайомими щодо індивідуальних заходів профілактики та розкажіть, як реагувати на виявлення симптомів захворювання;
- передбачте можливості самоізоляції при виникненні симптомів респіраторних захворювань та підвищеної температури;
- проводьте вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних засобів. Провітрюйте приміщення не рідше, ніж кожні 3 години;
- проводьте ретельне прибирання і обробку поверхонь, місць контакту рук (ручки дверей, місця сидіння, раковини, столи, кухонні покриття та ін.) спиртовмісними дезінфекційними засобами;
- користуйтесь одноразовими серветками зі спиртовмісним антисептиком для витирання поверхонь перед використанням;
- обмежте відвідування закладів з великим скупченням людей (магазини, бібліотеки, церкви та ін.);
- обмежте користування транспортом. Відмініть, навіть, заплановані поїздки;
По можливості залишайтеся вдома!
Будьте здорові!!!