Міжнародним днем грамотності прийнято вважати 8 вересня. Заснований ЮНЕСКО у 1966 році.
Мета Міжнародного дня грамотності – підкреслити важливість грамотності і хоча б базової освіти, яка необхідна для побудови інтегрованого та мирного суспільства в XXI столітті. У цей день присуджуються спеціальні премії ЮНЕСКО (по 15 тисяч доларів кожна), якими відзначають найбільш ефективні ініціативи по боротьбі з неписьменністю. Перш за все, це проекти в країнах Північної Африки, Південно-Східної Азії, Латинської Америки, в Арабських Еміратах і Китаї. Також в Міжнародний день грамотності проходять конференції вчителів, на яких нагороджують видатних педагогів.
За даними ЮНЕСКО, незважаючи на певне зростання грамотності, в усьому світі, як і раніше, налічується близько 750 млн неписьменних дорослих, а близько 250 млн дітей не можуть здобути базових навичок.
На сьогодні, згідно зі статистикою, рівень грамотності дорослого населення України становить 99,7%, що є досить високим показником.
Міжнародний день грамотності відзначається у всьому світі. У його святкуванні беруть участь уряди, багатосторонні, двосторонні та неурядові організації, приватний сектор, спільноти, а також викладачі, учні та експерти в цій галузі.
Міжнародний день грамотності — це символ досягнень усього людства. Адже грамотність — це один із критеріїв, який відрізняє прогресивне суспільство від примітивного.
Шлях до мовної досконалості починається з любові до рідної мови, до бажання майстерно володіти нею. Відчуйте власну відповідальність за рідну мову, вчить та вдосконалюйте українську!