Звичайно, вірити людям потрібно, але ми хочемо застерегти вас від тих, які нечисті на руку
і розповісти про найпоширеніші способи шахрайства з банківськими картками.

Майже кожен дорослий українець володіє банківською (платіжною) карткою і використовується вона для різних цілей, чи це картка для стипендій, зарплат, пенсій чи просто своїх власних зберігань. В будь-якому випадку, всі ми в деякі моменти замислювалися над їхньою надійністю і, відповідно, надійністю коштів, які на ній зберігаються. Звісно, всі провідні банки запевняють в їх надійності, але шахраї все рівно знаходять методи обходу всіх можливих захистів з сторони банку. В більшості випадків, шахраї стараються виманити конфіденційну інформацію у власників карток, але бувають випадки, коли вони використовують різноманітні технічні способи 

для досягнення своїх цілей.



Зараз ми повідомимо найпоширеніші способи шахрайства з банківськими картками.




Це цілком традиційний метод для шахраїв і одночасно відомий для більшості українців. Не дивлячись на те, що цей метод всім відомий, українці продовжують вірити шахраям та розповідають їм всю конфіденційну інформацію, яка допомагає їм заволодіти чужими коштами.
Яким чином шахраї виманюють всі необхідні дані за допомогою телефонного
дзвінка?






Традиційно, таку інформацію не можна розголошувати нікому.


Такий випадок актуальний тоді, коли власник випадково втратив смартфон або ж його викрали. Шахраї, які заволоділи вашою SIM-картою можуть досить легко і швидко отримати доступ до вашого онлайн-банкінгу. Далі, за допомогою смс-підтверджень, вони можуть переказувати ваші кошти на свої рахунки.
Також можливі випадки, коли шахраї свідомо викрадають вашу сім-карту, перевипускаючи її в салонах стільникового зв’язку. Таким чином, вони отримують повний контроль над вашим номером, а ваша сім-карта на смартфоні блокується.



Також популярний метод шахрайства з банківською картою. В цьому випадку, шахраї не хочуть заволодіти саме вашими коштами. Яким чином тоді це відноситься до шахрайства? Все досить просто. Шахраї розміщують оголошення про продаж певних товарів або послуг і просять попередню оплату в розмірі декількох відсотків. Далі, знаючи номер вашої картки, вони просять жертву переказати кошти до вас. Після успішного переказу, вони телефонують до вас і повідомляють про помилковий платіж просять повернути їм кошти, відправивши їх вже на їхні рахунки. Таким чином, жертва шахраїв повідомляє поліцію та банк про шахрайство, а винуватцем виявляєтеся ви.

Як бачите, шахраї шукають все більше нових методів для обману своїх жертв
.




