23 листопада у Білій Церкві відбувся мітинг та покладання квітів До підніжжя пам’ятного знаку жертвам Голодомору. Саме цього дня, в четверту суботу листопада, щороку в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій.
Аби вшанувати пам’ять мільйонів співвітчизників – невинних жертв однієї з найбільших трагедій в історії українського народу, національної катастрофи, спричиненої політикою геноциду та політичних репресій, до пам’ятного знаку жертвам Голодомору прийшли представники міської влади, громадськості, учнівської та студентської молоді, представники ЗМІ.
Під час заходу до присутніх звернувся міський голова Геннадій Дикий, який наголосив, що саме руками московсько-комуністичного режиму було організовано за такий короткий період три голодомори на території України. «Вічна пам’ять тим ненародженим і невинно убієнним. А ми маємо вічно пам’ятати про те, що тільки у вільній, у своїй незалежній державі ми зможемо будувати свою країну, якої буде майбутнє», – наголосив міський голова Геннадій Дикий.
З промовами до присутніх звернулися благочинний Білоцерківського району, настоятель Церкви Покрова Божої Матері Православної Церкви України Микола Гопайнич, який провів панахиду за жертвами Голодоморів та політичних репресій в Україні; голова місіонерського відділу Білоцерківської єпархії Української Православної Церкви, протоієрей Сергій Сиротинський.
Під час заходу згадали, що тоталітарний режим організував штучний голод в Україні, наслідком якого стала загибель 10 мільйонів наших співгромадян. Найстрашніше те, що це відбувалося у мирний час…
Пам’ять жертв Голодоморів та політичних репресій вшанували хвилиною мовчання.
До підніжжя пам’ятного знаку жертвам Голодомору міський голова поставив горщик з пшеницею – на знак глибокої скорботи і пам’яті про тих хто відійшов у вічність, так і не дочекавшись хлібної зернини, яка б врятувала життя.
Учасники заходу поставили запалені свічки – аби зігріти душі тих, кого в 22-му, 33-му, 46-му не відспівували, не оплакували, не поминали. Також поклали квіти та колоски з пшеницею – як символ невмирущої пам’яті та довічної туги.
На завершення мітингу присутні символічно пригостилися шматочками короваю – на спомин тих, хто не дочекався тієї малої крихти святого хліба, на згадку про людей, які протягнули ту малу крихітку життя вмираючій людині, старому, дитині.
Присутніх закликали взяти участь у загальноукраїнській акції «Засвіти свічку», яка відбувається щорічно у 4-ту суботу листопаду – День пам’яті жертв Голодомору.
Традиційно о 16.00 пам’ять загиблих під час геноциду українського народу вшановують хвилиною мовчання та встановлюють запалену свічку на підвіконня як в Україні, так і в багатьох країнах світу.
Працівники та клієнти територіального центру приєдналися до відзначення цієї сумної дати.