27 березня – святковий захід до Міжнародного Дня театру
Життя – театр, а ми – актори, і кожен грає свою роль,
У когось радість, в когось горе, хтось раб злиденний,
Хтось король, хтось тут в раю, а хтось, як в пеклі,
Хтось в світлі є, а хтось у тьмі, у когось вороги запеклі,
А в інших друзі є старі.
Хто ти у світі цих контрастів?
Яка у тебе зараз роль?
Зіграй її ти якнайкраще, і ти для інших вже – герой.
Батьківщиною театру вважають Грецію, хоча згадка про перший театральний досвід датується 2500 роком до нашої ери і пов’язана з Єгиптом. Точнішою стала дата першої театральної вистави у Стародавньому Римі – 27 березня.
Театральне мистецтво України теж бере початок з глибокої давнини, коли воно проявлялося в народних іграх, танцях, піснях та обрядах. В епоху Київської Русі елементи театру були в церковних обрядах. Становлення класичної української драматургії пов’язане з іменами Івана Котляревського та Григорія Квітки-Основ’яненка, основоположника художньої прози в новій українській літературі. У другій половині 19 століття в Україні поширився аматорський театральний рух. В аматорських гуртках розпочинали діяльність корифеї українського театру – драматурги і режисери Михайло Старицький, Марко Кропивницький та Іван Карпенко-Карий. Заслуга швидкого розвитку театру належить також і видатній родині Тобілевичів, члени якої виступали під сценічними псевдонімами Івана Карпенка-Карого, Миколи Садовського і Панаса Саксаганського. Кожен із них не лише створив власну трупу, а й був видатним актором і режисером. Провідною зіркою українського театру того часу була Марія Заньковецька. Навіть, у часі Другої світової війни театри працювали. Отже, театральне мистецтво дуже різноманітне.
Не обійшли своєю увагою свято Міжнародного Дня театру і в територіальному центрі. Надзвичайно гарний захід прошов для наших клієнтів.
Свято відкрив керівник народного драматичного театру Білоцерківського Національного аграрного університету, професор, автор багатьох віршів, проектів Василь Лясота з його авторським віршем “Жінкам України”. А далі, на радість глядачам, виступили: аматорський хор нашого центру “Берегиня” під керівництвом концертмейстера Бориса Вітенко; клієнтка нашого терцетру, яка танцює, займається йогою, та читає байки – Ніна Олександрівна Бондарук; талановиті актори народного драматичного театру БНАУ Василь Лясота та Любов Онищенко з постановою – уривком з повісті «Майська ніч»; клієнт терцентру Марія Вікторівна Ліченко читала гуморески; сцену із польської мініатюри “Розстання” виконали наша співробітниця, учасниця центру польської культури і освіти у Білій Церкві Раїса Довгаль, якій допомагали Василь Лясота та Надія Андрусінник.
Свято театру вдалося та продовжилося у світлиці за частуванням смаколиками!
Ходіть до театру – чи Вам сумно, чи радісно, чи є у Вашому житті на даний час успіхи або невдачі – театр завжди збалансує Ваші почуття та емоції, допоможе зрозуміти реальність і оцінити себе.